XTR (Xtremcoin) Xtremcoin.com Ticaret Platformunun hem para birimi hemde platformun adı. Xtremcoin (XTR) bir Token’dır ve aynı zamanda Xtremcoin.com kripto para takas (exchange) işlemlerinin yapıldığı bir platformdur. Bir çok coin’nin kendi isminde değişim platformunun olmadığını biliyoruz. Ancak bir çok kurumunda kendi adında Coin ya da Token çıkardığı da bir gerçek.

X herzaman bir bilinmeyeni ifade etmiştir, teknolojidede bilinmeyen bir geleceği tanımlayabiliryor. Blokzinciri hayatımıza giren çok yeni bir teknoloji ve bu teknoloji hakkında çok fazla bilinen olmadığı gibi, nasıl bir etki yaratacağı konusu da henüz tam anlamı ile bir netlik kazanmış durumda değil. Kripto para gerçeği ile yüzleşmemiz gereken zaman geldiğinde X artık bilinmez olmaktan çıkıp yerini gerçekliğe bırakarak hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini alacak.

www.xtremcoin.com

Marka

Kripto paraların güncel kullanım alanları da giderek artacak. Bu teknoloji yarışına dahil olan Türkiye’nin ülke kodu TR ile geleceğin tüm bilinmeyenlerini kapsayan X’in bir araya gelmesi ile Xtremcoin’in sembolü XTR ortaya çıkmıştır. İsim tercihinde yabancı dillerde ve Türkçe’de ortak anlaşılırlık olması düşünüldü. Her zaman sınırları zorlayan Geliyoo şirketi olarak ekstrem bir girişim için XTR sembolü ile tam örtüşme sağlayan ve ingilizce yazışmalarda, sosyal medyada ağırlıklı kullanım şekli “Xtrem” olarakta gördüğümüz ifade ile internetin geldiği son nokta olan blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı “XTREMCOIN” markası ile hayata geçirmeye karar verdik.

Ayrıca İngilizce ve Türkçe açılımı

X: bilinmeyen, gelecek, kripto TR: Türkiye EM: e-money, electronic money, e-mangır Coin: para birimi, sanal para, kripto para

XTRemCoin – XTR electronic money Coin

Logo

Xtremcoin blokzinciri girişimi hem kripto para ticaret platformu olması hem de XTR ile kendi kripto para birimine sahip olması nedeni ile Xtremcoin logosunun hikayesi Türk Lirası simgesi çiftlenmesinden gelmektedir. Para birimi olarak TL ve markamızın ilk harfi X’i bir arada barındıran XTR’ın logosuna bakıldığında iki parça olmasının sebebi TL simgesinin ters ve düz kullanımı ile X sembolünün oluşturulmasıdır.

Altyapı

Xtremcoin (XTR) ilk olarak Ethereum altyapısı kullanılarak bir Token olarak üretildi. XTR’ın Ethereum altyapısı kullanarak açmamızın en büyük nedeni ise hem fiyat konusunda daha ekonomik bir oluşturma seçeneği olarak karşımıza çıkması hem de ayrıca bir teknoloji gerektirmiyor olmasıdır.

Yakın zamanda Xtremcoin için kendi blokzinciri (blockchain) çalışmamızı ortaya koyarak XTR’ın Xtremcoin Blokzincirine geçişi sağlanacaktır.