Xtremcoin, kripto para takas/ticaret platformu ve aynı zamanda xtremcoin.com’a ait ERC20 standardına uyumlu Ethereum tabanlı XTR token’ın adıdır. Xtremcoin kripto para platformu yüksek güvenlikli koruma katmanları ile Türkiye merkezli en güvenli kripto para cüzdanı hizmetide sunmaktadır. Bünyesinde şuan için Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), BitcoinCash (BCH) ve Xtremcoin (XTR) kripto para birimlerinde işlem yapılmasına olanak tanır. Xtremcoin’nin önemli özelliklerinden birisi Bitcoin işlemlerinin anlık yapılmasıdır.

Kripto para birimlerinin kendi aralarındada takas/değişime imkan sağlayan Xtremcoin’de Türk lirası, Dolar ve Euro ile alım/satım yapılmaktadır. Kullanıcıların bir banka hesabı gibi kullanabildikleri hem kripto para cüzdanları hem de fiat kur cüzdanları yanı Türk lirası, Dolar ve Euro hesap adresleride mevcuttur. Bu özelliği ile benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunan Xtremcoin’nin tasarımı ve fonksiyonel özellikleri bir banka gibi modellenmiştir.

Güvenlik konusunda Avrupanın öncü verimerkezi firması OVH ile çalışılmakta ve Cisco Sertifikalı Firewall altyapısı kullanılmaktadır. Buna ek olarak Incapsula CDN ve güvenlik altyapısı ile de sistem desteklenmektedir. Veri servisleri tarafında MongoDB ve Google Cloud gibi güvenliği en yüksek olan servisler kullanılıyor. Xtremcoin’nin güvenlik katmanları kullanıcı tarafındada oldukça ileri seviyededir. 2FA, Email ve SMS onayı ile işlemler ve hesap hareketleri koruma altına alınmıştır.

Xtremcoin’nin diğer kripto para platformlarından ayrılan bir diğer özelliğide kendi API servislerini kullanıma açıyor olması. https://apiv1.xtremcoin.com alan adı altında sunulan bu hizmet ile tüm kullanıcıların ve şirketlerin özel olarak işlem yapabilmelerine olanak sağlayarak API servislerini kendi ihtiyaçlarına göre oluşturmalarına imkan verilecektir.

Borsa ve ticaret sektöründen kullanıcıların profesyonel olarak, aynı zamanda kripto para piyasası ile ilgilenen tüm üyelerimizin daha basit ve anlaşılır yapısı ile normal kullanıcı olarak, işlemlerde en rahat ve hızlı şekilde kripto para işlemlerini yapabilecekleri dünya’nın önde gelen grafik ve finans firması olan IQChart ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İncelemek için anasayfada Tradewiev linkine tıklayabilirsiniz.

Xtremcoin hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kullanıcı deneyimini görmek için ücretisiz olarak üye olabilirsiniz.

https://www.xtremcoin.com